آخرین مقالات

زود انزالی

زود انزالی

معالجه ی زودانزالی
یکی از مهمترین مسائلی که زوج ها در زندگی زناشویی خود با آن درگیر هستند، زود انزالی مرد است. خروج مایع منی از بافت آلت تناسلی مرد قبل از دخول و یا بعد از گذشت مدت کوتاهی از دخول را انزال زودرس تعریف میکنند. درکشورما این مشکل بیشترجوانان رده سنی ۲۵ تا ۳۵ سال را درگیر میکند که یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده ی آن استمناء یا خودارضایی در دوره نوجوانی است. رده ی سنی دومی که دچار این مشکل هستند مردان بالای ۴۵ سال میباشند که با افزایش سن قدرت آنها در رابطه کاهش میابد.
دلایل ایجاد انزال زودرس:
۱- عوامل روانی و ذهنی بازدارنده
۲- فاصله زیاد بین مقاربتها
۳- نداشتن تجربه کافی در مقاربت داخلی
۴- خودارضایی
۵- افزایش سن و تحلیل رفتن قدرت جنسی
۶- وجود برخی بیماری ها

دلیل علمی ایجاد زودانزالی در بدن:
۱-درآلت تناسلی آقایان(penies) آنزیمی وجود دارد به نام GTP که این انزیم باعث افزایش گردش خون در بافت آلت تناسلی میشود. هرچه مقدار این آنزیم در آلت تناسلی بیشتر شود زمان رابطه افزایش پیدا میکند. در صورتی که این آنزیم به GMP (آنزیم انزال) تبدیل شود انزال در شخص رخ میدهد. اگر پروسه ی تبدیل را به روش های مختلف طولانی تر کنیم زودانزالی بهبود میابد.
۲-دستگاه عصبی خودمختار مسئول تحریک جنسی و انزال است و عضلات در بافت لگنچه، گردن مثانه ، مجاری ادراری و پروستات را منقبض کرده و اعصابی که در اطراف رگهای آلت تناسلی وجود دارند پیام انزال را به هیپوتالاموس میبرند در نهایت مغز دستور انزال را از طریق همین اعصاب به آلت تناسلی میدهد و منی از طریق بافت آلت تناسلی خارج میشود. هرچه این پیام دیرتر به مغز ارسال شود رابطه طولانی تر میشود.در واقع اعصابی که مسئول انتقال پیام عصبی هستند باید متوقف شوند تا انزال دیرتر رخ دهد.
مکانیسم عمل درمان زودانزالی:
میتوان با تسلط روی آنزیمها، با استفاده از گیاهان قوی از جمله دامیانا و موریاپوما از تبدیل GTP به GMP به طور شدیدی جلوگیری کرده و انزال را به تاخیر انداخت.
راه دیگر افزایش دادن زمان رابطه استفاده از بی حس کننده ها است. اکثر داروها و کاندومها حاوی بی حس کننده های خطرناک همراه با عوارض بالا از جمله لیدوکایین با دوز مصرفی زیاد هستند. این بی حس کننده ها به مرور زمان باعث افتادگی آلت تناسلی میشوند. همچنین بافت پنیس به این مواد شرطی شده و فقط در حضور این مواد توانایی ادامه ی رابطه را دارد. نکته ی قابل ذکر این است که حس لذت جنسی بعد از استفاده ازاین مواد بسیار کمتر شده و شخص بدون داشتن لذت اقدام به برقراری رابطه میکند.
.
درمان زود انزالی با کاندوم:
از جمله مهمترین و موثرترین روشهای درمانی زودانزالی استفاده از کاندومهای حاوی گیاهان و بی حس کننده های سطحی است ، بی حس کننده ها به دو دسته تقسیم میشوند: گیاهی و شیمیایی. بی حس کننده های شیمیایی شامل بنزوکایین و لیدوکایین میباشند که بدلیل داشتن عوارض جانبی و بی حسی عمقی ای که ایجاد میکنند با استفاده مکرر باعث مقاوم شدن عصبهای آن ناحیه شده وحس لذت را در رابطه جنسی از بین میبرند همچنین استفاده از ژل و اسپری های تاخیری باعث وابستگی شدید بافت آلت تناسلی به آنها شده که بعداز چندباراستفاده ، رابطه فقط در حضور این مواد امکان پذیر میشود . بی عارضه ترین و مناسبترین بی حس کننده ی موجود میکروکپسول بنزوکایین است که با کم کردن حس عصبهای مربوط به انزال ، پیام انزال را دیرتر به مغز میرساند. این تکنولوژی در اختیار چند شرکت خاص ومحدود است که یکی از این شرکتها کمپانی سوئدی تولید کننده ی کاندومهای زنون میباشد. این میکروکپسولها با بی حس کردن کاملا مقطعی اعصاب اطراف رگهای آلت تناسلی، بدون از بین بردن حس لذت جنسی و عوارض جوانبی پیام انزال را دیرتر به مغز ارسال میکنند در نتیجه مدت زمان رابطه طولانی تر میشود. کاندومهای حاوی میکروکپسول و گیاهان بی حس کننده بافت آلت تناسلی بهترین نوع کاندوم هستند که در صورت استفاده مداوم از این نوع کاندوم زودانزالی به مرور زمان بهبود پیدا میکند.
توجه داشته باشید که برای درمان انزال زودرس ازهر روش یا محصولاتی که به شما پیشنهاد میشوداستفاده نکنید.

کاندومهای زنون درمان کننده ی زود انزالی به صورت زیر دسته بندی میشوند:

Ring stop benzodelay: انزال Skyn control: انزال ۳<toRing stop: >10min

زود انزالی